Informacje

Koszt drukowania wizytówek uzależniony jest od ilości sztuk, liczby kolorów, rodzaju papieru oraz uszlachetnień, takich jak na przykład kolorowanie krawędzi lub zaokrąglanie narożników.


Kolor osiągamy w oparciu o system identyfikacji kolorów Pantone Matching System. Dlatego bardzo istotne jest, aby określili Państwo dokładny numer koloru, którym jesteście zainteresowani, a my jesteśmy w stanie wiernie go odtworzyć, podobnie jak w mieszalni farb. Z kilkunastu składowych barw mieszanych w odpowiednich proporcjach można osiągnąć około 1000 odrębnych kolorów.

Minimalna grubość drobnych linii to 0.25 punkta. Chcąc osiągnąć właściwą głębię tłoczenia należy (szczególnie przy drobnych elementach) pamiętać o zostawieniu odpowiedniego światła w najbliższym otoczeniu drobnego punktu lub linii, minimum 0.1 punkta. W przeciwnym razie zamiast precyzyjnie wytłoczonych elementów otrzymamy rodzaj wtłoczonej bryłki, na przykład wklęsły prostokąt w papierze z kolorowym tekstem zamiast kilku osobno wtłoczonych liter. Pełne tłoczenie możliwe jest tylko na grubszym papierze. Prosimy nie projektować tekstów poniżej 6 punktów, gdyż będą one czytelne dopiero pod lupą.


_DSC6110r


Zdajemy sobie sprawę z tego, że dla zawodowych grafików większość tych porad to wiedza elementarna. ale niezmiernie rzadko nadsyłane są nam projekty spełniające wszystkie poniższe zasady.


 

 • pliki powinny być nadsyłane w formie wektorów
 • NIE PRACUJEMY NA BITMAPACH
 • prosimy przesyłać pliki ai/svg/eps lub pdf drukarski
 • NIE OBSŁUGUJEMY PLIKÓW CDR
 • wszystkie fonty muszą być zamienione na krzywe
 • kolory podane w skali Pantone PMS Formula Guide Uncoated
 • czarny to dla nas 100% czerń w CMYKu, czyli (0,0,0,100%)
 • dodatkowo poprosimy o finalny wygląd projektu w formie jpeg; gif; tiff
 • minimalna kropka 0.4 punkta, linia 0.25
 • nie drukujemy przejść tonalnych, gradientów, rastrów
 • spady drukarskie 3 mm
 • kolory uporządkowane w oddzielnych warstwach lub w oddzielnych, opisanych plikach (dotyczy eksportu z Corel’a)
 • elementy stykające się z krawędzią prosimy przedłużać 3 mm za krawędź
 • analogicznie do powyższego – elementy znajdujące się blisko krawędzi muszą się kończyć 3 mm przed krawędzią
 • prosimy wypłaszczać pliki przed wysłaniem do nas – wtedy obie strony będą miały pewność, że nie znikły kontury oraz nic się nie przesunęło
 • prosimy nie łączyć na jednej matrycy kolorystycznej treści mocno różniących się masywnością. Na przykład bardzo cienkich fontów typu light lub delikatnych ornamentów w połączeniu z masywnymi belkami, aplami na przykład w logotypie. W skrajnych przypadkach, by stać się wykonalne będzie to wymagało „rozszycia” na 2 odrębne matryce w obrębie jednego koloru zadruku.
 • prosimy nie pozostawiać „śmieci” w projekcie – to że pokolorują Państwo np. kropkę/kreskę na kolor tła wcale nie oznacza, że jej tam nie ma i że nie znajdzie się później na matrycy, prosimy także nie chować elementów pod inne tylko po prostu je zlikwidować. Tutaj najprawdopodobniej rozlega się śmiech wielu grafików ale TAK takie prośby są niestety dla niektórych konieczne 🙂

Papier, którym dysponujemy ma grubość około 300-400 gsm, co odpowiada około 0.5 mm w wersji cieńszej. Jest to papier atrakcyjniejszy cenowo, ale tłoczenie w nim będzie płytsze. Papier z możliwością pełniejszego tłoczenia ma około 1 mm czyli powyżej 500 gsm. W naszym przypadku od 500 do 600 gsm.

Wszystkie fonty (teksty) powinny być zamienione na krzywe. Powinny być edytowalnym i skalowalnym obiektem, a nie tekstem.

Gorąco prosimy o usuwanie wszelkich „śmieci“ projektowych, tak aby po za projektem nie było żadnych niespodzianek. Prosimy także nie zamalowywać obiektów kolorem tła oraz nie ukrywać ich poprzez przenoszenie warstwę niżej, ponieważ są one niewidoczne tylko pozornie. Pojawią się w procesie przygotowywania matryc.

Będzie nam niezmiernie miło, jeżeli projekt będzie podzielony na warstwy odpowiadające odrębnym kolorom. Jeżeli na wizytówce klient chce uzyskać kolor czarny i czerwony to plik przygotowany do druku powinien zawierać warstwę z wszystkimi czarnymi elementami oraz drugą odrębną warstwę z elementami czerwonymi.


5734BR


REGULAMIN

 1. Nie ponosimy odpowiedzialności za sytuacje, w których plik graficzny nadesłany przez klienta, zawiera błędy, które zostaną powielone w druku. Niemniej jednak staramy się by do tego nie dopuścić i wychwycić je na etapie przygotowania do druku.
 2.  Czas realizacji wynosi do 14 dni roboczych i jest liczony od momentu gdy posiadamy komplet niezbędnych informacji pozwalających nam zacząć pracę. Są to: wypełniony formularz zamówienia (wysyłany przez nas mailowo), plik spełniający wymogi techniczne oraz wpłata. Termin realizacji jest związany z faktem, iż zamawiacie Państwo personalizowane druki na zamówienie i nie jest produkt wytwarzany „taśmowo” w Chinach, tylko rękoma wykwalifikowanego rzemieślnika w Polsce, zgodnie z przekazywanym pokoleniowo doświadczeniem (rodzinne know how). Drukarz pieczołowicie, w pocie czoła, etap po etapie, kolor po kolorze i sztuka po sztuce pracuje nad zagwarantowaniem Państwu wyrobu najwyższej jakości. To wyjątkowa, w 100% ręczna  praca. Sposób druku bardziej przypomina czasy Gutenberga aniżeli współczesne drukarnie, a to kosztuje i wymaga czasu.
 3. Na maile staramy się odpowiadać w ciągu 48h, jeżeli tak się nie dzieje, to tylko dlatego, że jesteśmy nimi zasypani – wtedy prośba o chwilę cierpliwości
 4. Kolor finalny zadruku może się nieznacznie różnić od wybranego przez Państwa. Są to co prawda różnice ledwo dostrzegalne ale się zdarzają i są najczęściej wynikiem nie do końca właściwej kalibracji Państwa monitora. Dodatkowo dzienny przebieg maszyny może powodować delikatne różnice kolorystyczne co oznacza, że każda wizytówka może się bardzo delikatnie różnić intensywnością barwy od poprzedniej. To w końcu ręczna robota. Każda sztuka jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju i właśnie o to w tym wszystkim chodzi.
 5. Nie wykonujemy projektów bez druku. Dodatkowo, jeżeli klient zdeklaruje się na druk w naszej pracowni a po otrzymaniu projektu nie dokona faktycznego zamówienia przyjmujemy, że wykonaliśmy usługę projektową za którą zostanie wystawiony rachunek zgodnie z obowiązującym cennikiem. Zapis pojawił się ze względu na osoby wykorzystujące nas jako źródło darmowych projektów.
 6.  Nie ponosimy odpowiedzialności za zły gust klienta oraz jego niewłaściwe wybory estetyczne. Brzmi banalnie ale sporadycznie zdarza się obwinianie nas za własne, źle podjęte decyzje.
 7. Nasze ceny to ceny finalne/końcowe. Nie udzielamy rabatów.
 8. Jedno zamówienie wiąże się z wyborem konkretnej specyfikacji papieru. Nie ma możliwości zamówienia 100 sztuk, w tym na przykład 50 na cieńszym oraz 50 na grubszym papierze.
 9. Minimalny wolumen dla jakiejkolwiek operacji uszlachetniania to 100 sztuk. Dotyczy to przede wszystkim barwienia krawędzi, zaokrąglania narożników, etc.
 10. Na wykonanie projektu w skład którego wchodzą 2 propozycje oraz 1 możliwość poprawki potrzebujemy ok. 3-5 dni
 11. Klient w pełni świadomie zgadza się przystąpić do elitarnego grona osób aktywnie wspierających szlachetne piękno tradycyjnego, rzemieślniczego druku poprzez zakup i posiadanie wyjątkowych, ręcznie wykonanych akcydensów typograficznych.
 12. Zastrzegamy sobie prawo odmowy obsługi klienta awanturującego się. Nie obsługujemy osób ubliżających nam i ślących pod naszym adresem inwektywy. Zdarzyły się nam już nam 2 takie przypadki. 

Nasza praca jest naszą życiową pasją i nie chcemy by uległo to zmianie! Liczymy na wzajemny szacunek i owocną współpracę.